fbpx

Schładzalniki do mleka

Oferta

Systemy chłodnicze Technik oferują hodowcy najnowsza technologie chłodzenia mleka. Od chłodzenia wstępnego, aż do schładzalników i systemów odzysku ciepła. Technik posiada rozwiązanie dla każdego etapu procesu schładzania mleka.

Technik Centrum Rolnictwa posiada duże doświadczenie w sprzedaży używanych schładzalników do mleka. Od ponad dwudziestu lat działa na rynku używanych zbiorników do mleka. W swojej ofercie ma duży wybór chłodni do mleka znanych światowych marek takich jak: Alfa-Laval, De Laval, Japy, Mueller Westfalia, Stork, Wedholms, Krosno i wiele innych. Technik Centrum Rolnictwa działa na rynku polskim oferując schładzalniki indywidualnym klientom.

Technik Centrum Rolnictwa oferuje cysterny,  otwarte używane schładzalniki typu wannowego i okrągłe w wielu wariantach, w zależności od potrzeb i indywidualnych oczekiwań klientów

Bezpieczeństwo

Obszerny wybór czesci do chlodni oraz systemów udojowych zapewni, ze każdy problem związany z procesem udoju lub schładzania zostanie rozwiązany.

Dodatkiem jest profesjonalny, mobilny serwis.

Wymiennik ciepła

W wielu jak nie wszystkich dziedzinach życia szuka się coraz to nowszych rozwiązań mających na celu z jednej strony zmniejszenie koszów np. energii elektryczne, paliwa itp. a z drugiej strony odzyskiwanie ciepła tam gdzie ono jest niespożytkowane. Takim rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych produkujących mleko jest wymiennik – odzysk ciepła. Służy on do odzyskiwania ciepła przekazywanego przez mleko w procesie schładzania.

W schładzalniku do mleka ciepło zawarte w mleku jest oddawane poprzez parownik najczęściej w dnie zbiornika do czynnika chłodniczego. Ogrzany czynnik chłodniczy trafia do sprężarki, która tłoczy go do wymiennika ciepła poprzez wężownicę gdzie z kolei oddaje swoje ciepło wodzie. Następnie trafia do chłodnicy (skraplacza) i ponownie wraca do zbiornika. Dzięki temu urządzeniu ciepło odzyskiwane z mleka nie jest marnotrawione. Zapewnia ono odzyskanie nawet do 70% ciepła.

Call Now ButtonZadzwoń po więcej informacji >