Strona główna Oferta Zgarniacz obornika

Zgarniacz obornika

Niezawodny system zgarniaczy obornika staje się standardem w oborach dla krów.

Oszczędza czas i ogrom ciężkiej pracy niezbędnej do zadbania o warunki bytowe krów. Co istotne, stanowi on bardzo skuteczne zastępstwo dla zgarniacza łańcuchowego, mechanicznego lub też konstrukcji innego rodzaju, jak linowy zgarniacz obornika. Zgarniacz hydrauliczny H-629 Tornado do kanałów gnojowych współpracuje z pompą hydrauliczną o mocy min. 4 kW. 

Usuwanie obornika działa następująco: Pompa napędza cylinder (lub dwa w prasie dwusiłownikowej) ruchem posuwistym (tam i z powrotem), poruszając listwą na której są zainstalowane łapy zgarniające. Łapy mają szerokość 50 lub 60 cm. Długość pojedynczej linii może być nawet dłuższa niż 60 m. Jedynym zadaniem operatora jest uruchomienie urządzenia. Podgarnianie obornika ze stanowiska do kanału gnojowego i uprzątnięcie płyty gnojowej co mocno minimalizuje prace ręczne.

Obora, zgarniacz obornika dla krów

Zastosowanie zgarniacza obornika

 • Zgarniacz obornika hydrauliczny ma przede wszystkim zastosowanie w oborach uwięziowych – w zgarniacze obornika wzdłużnych i poprzecznych (np. podające z dwóch linii równoległych)

 • Zgarniacze obornika hydrauliczne charakteryzują się niezawodność pracy – podstawą działania jest prosty układ hydrauliczno-mechaniczny; Prostota i niezawodność zgarniacza hydraulicznego i jego budowa sprawia że jest bezpieczniejszy dla zwierząt i operatora. Z wyciągu obornika nie ma elementów które są wysoko nad ziemią

 • Zastosowana w zgarniaczu pompa hydrauliczna jest cicha i wydajna. Dodatkowo jest wyjątkowa trwała o czym świadczy 36 miesięczna gwarancja na układ hydrauliczny zgarniacza obornika

 • Zastosowanie prasy zgarniacza obornika w najbardziej zawansowanych układach zmniejsza objętość i polepsza jakość obornika na skutek sprasowania

 • Układ jest odporny na mrozy

Dane techniczne:

 • zasilacz hydrauliczny o mocy od 4 kW do 7,5 kW z zależności od długości układu

 • maksymalne ciśnienie pracy – 12 MPa

 • szybkość usuwania obornika – 1,5 mb / min

 • maksymalna długość kanału roboczego – nawet ponad 60 mb

 • łapy zgarniające dokładniej czyszczą kanały

 • opcjonalnie dwa siłowniki w prasie w dłuższych układach

 • zabezpieczenie antykorozyjne – ocynk

 • szerokość kanału roboczego – 500 lub 600 mm

 • wysokość kanału roboczego – już od 150 mm

 • wydłużona gwarancja na układ hydrauliczny – 36 miesięcy

Wyciąg obornika - rodzaje

Wyciąg do obornika jest dostosowywany do potrzeb gospodarstwa. Dzielimy produkty na 3 grupy.

Zgarniacz obornika hydrauliczny bez prasy to urządzenie, które przetransportuje obornik na ustalone miejsce (koniec listwy jest miejscem składowania), stosuje się go by dostarczyć obornik do linii zakończonej prasą lub jako samodzielną linie w obiektach gdzie nie ma miejsca na montaż prasy i jest ograniczone miejsce na płytę gnojową. Jest rozwiązaniem bardzo prostym, skutecznym i nie wymagającym skomplikowanej obsługi.

Wyciąg do obornika z prasą jednosiłownikową jest rozwiązaniem ekonomicznym do obiektów nie przekraczających 60 m długości i obornik ma formę płynną (brak ścielenia słomą). Prasa zgarniacza obornika jest w stanie uformować i wypchnąć materiał po za obiekt na płytę gnojową. Jest opcją porównywalną cenowo do zgarniacza obornika linowego

Trzecia opcja, najbardziej popularna, niezastąpiona i najlepsza to zgarniacz obornika z prasą dwusiłownikową. Posiada ona dwa siłowniki które są w stanie wygarnąć nawet obornik zmieszany ze słomą.

Zapytaj o indywidualną wycenę 

Cena wyciągów do obornika

Firma Technik Centrum Rolnictwa oferuje sprzedaż i montaż profesjonalnych wyciągów obornika na Podlasiu i na terenie całego kraju. 

Ile kosztuje montaż wyciągu obornika? Wycena urządzenia wraz z montażem jest bezpłatna niezależnie od miejsca zamieszkania. Oferujemy pomoc z zaplanowaniu prac adaptacyjnych w starszych budynkach jak i projekt mocowań do nowych obór. 

Cena zgarniacz obornika zaczyna się od 9 990 zł.

Jednosiłownikowy zgarniacz obornika

„TORNADO-L”– przeznaczony jest do usuwania obornika z obór uwięziowych przy ograniczonej ilości słomy w oborniku. Może być również stosowany do usuwania gnojowicy. Zwarta kompaktowa konstrukcja prasy z klapą tłoka o pionowej osi obrotu zabudowaną bezpośrednio na szynie podającej, napędzanej jednym siłownikiem, umożliwia montaż urządzenia również w budynku.

Dwusiłownikowy zgarniacz obornika

„TORNADO” – przeznaczony jest do usuwania obornika z obór uwięziowych, oraz chlewni. Stosowany może być również w oborach wolnostanowiskowych jako zgarniacz poprzeczny odbierający obornik od zgarniaczy krokowych i transportujący go na płytę gnojową.

Opatentowany (Prawo ochronne NR 63246) mechanizm napędu prasy poprzez dwa równolegle pracujące siłowniki z wymuszonym mechanicznym zamykaniem klapy tłoka, zapewnia usunięcie obornika w najcięższych warunkach, również z dużą zawartością słomy.

Linie zgarniacza mogą być montowane w układzie jedno lub wielorzędowym z liniami podającymi bocznymi lub obustronnymi. Prasa standardowo zabudowywana jest między budynkiem a płytą gnojową.

Zgarniacz obornika

Wymiary zgarniacza

Masz więcej pytań? Zadzwoń do nas.
Realizujemy też inne projekty.
Rolniczy sklep internetowy
Rolniczy sklep internetowy
skrojony na miarę twoich potrzeb

Jesteś producentem mleka? To sklep, który został stworzony z myślą o tobie. Posiadamy szeroki asortyment części do systemów udojowych oraz środki utrzymania czystości, higieny i niezbędne wyposażenie.

Oferta dla rolników Centrum Rolnictwa
Usługi dla rolników
dostępne na terenie całego kraju

Doświadczenie jakie zdobyliśmy pozwoliło nam stać się liderem w branży rolniczej. Od projektu, przez doradztwo, aż do montażu i serwisu. TAK - naszych serwisantów możesz zostawić samych, o nic się nie martwiąc. Niezawodność, szybkość i pewność siebie, to cechy, które zyskaliśmy przez wiele lat.