Strona główna Sklep Zootechnika Części do dojarek Pulsator do dojarki

Pulsator do dojarki

Pulsatory oraz części do pulsatora pneumatycznego i hydraulicznego. Możesz zlecić nam regenerację, zakupić części do własnej naprawy lub zakupić nowy pulsator. 

Wyświetlanie 1–32 z 96 wyników

Dodatkowe informacje

Pulsator do dojarki to jedna z ważniejszych elementów w twojej instalacji udojowej. Niezależnie czy jest to dojarka przewodowa czy bańkowa pulsator to element o który trzeba dbać i go konserwować. W jaki sposób? [read more]

Pulsator – pulsator hydrauliczny, pulsator pneumatyczny i części – serce dojarki

W naszym internetowym sklepie rolniczym znajdziesz pulsatory oryginalne oraz zamienne, ale równie wysokiej jakości. Posiadamy tylko sprawdzone modele zamiennych pulsatorów. Oferujemy wszystkie części do różnych producentów. Hydrauliczne, pneumatyczne i elektroniczne. Zadzwoń by dowiedzieć się więcej.

Pulsator – dlaczego produkt tak ważny?

Pulsator to element aparatu udojowego odpowiedzialny za pulsację dojenia na cztery strzyki. Idealne tempo to 60 pełnych przerzuceń pulsatora w ciągu minuty dla krów mlecznych. Dla kóz idealnym tempem pulsatora będzie 40 pulsów na minutę. Zakładamy również pewną wartość, która może odbiegać od normy. Nie powinno nic się dziać jeśli pulsator pulsuje w tempie od 63 – 57 pulsów na minutę, dla krów mlecznych i analogicznie przy dojeniu kóz. Dopuszczalne jest więc 5% odchyłu więcej lub mniej od wartości idealnej.
Jeśli więc pulsator będzie chodził za szybko, powyżej 63 – 65 pulsów na minutę, dojone zwierzę może mieć zapalenia strzyków. Z kolei jeśli pulsator będzie za wolny, czyli jego puls będzie wynosił poniżej 57 pulsów na minutę, zwierzęta mogą być nie dodajane, co znów może przekładać się na ich zdrowie, oraz twój czas, ponieważ dojenie trwa dłużej.
Jeśli w twoim stadzie występują problemy zdrowotne strzyków, zacznij od podstaw czyli od swojej instalacji udojowej w tym pulsatora.

Pulsatory – jak mierzyć pulsację?

Pulsatory możemy regularnie sprawdzać na tak zwany słuch. Na rynku dostępne są różne, profesjonalne mierniki podciśnienia. Jeśli jednak takiego nie posiadamy, możemy sprawdzić nasz pulsator i oszacować jego tempo, zanim zaczniemy się martwić, że coś z nim nie tak. Jak to zrobić? Pulsator hydrauliczny i pulsator pneumatyczny wydaje charakterystyczny dźwięk, takie jakby przeskoczenie, cyknięcie. Jest to spowodowane jego konstrukcją. Pełny puls to 2 cyknięcia, lewe i prawe. A więc warto wziąć stoper w dłoń i zmierzyć pełną minutę. W tym czasie warto policzyć ilość “cyknięć”. Tę wartość dzielimy przez 2.
Przykładowo: jeśli policzymy 120 cyknięć na minutę, dzielimy przez 2, wychodzi nam 60 pulsów na minutę, czyli idealnie dla zwierząt mlecznych. Należy pamiętać, że jest to tylko sposób szacunkowy dla pulsatora i może odbiegać od realnej wartości, którą zmierzyć możemy certyfikowanym urządzeniem. Jest to jednak metoda na oko, dzięki, której ocenisz czy twoje pulsatory wymagają konserwacji, a może nawet naprawy.

Pulsator do dojarki – inne ważne wartości, mające wpływ na mleko oraz hodowlę

Powiedzieliśmy już o jednym ważnym parametrze urządzenia. Jednak akcesorium te mają dużo więcej parametrów na, które trzeba zwrócić uwagę. Szczelność, zależy nam na równym podciśnieniu i braku spadków podciśnienia. Pulsator bez odpowiedniej szczelności nie będzie działał dobrze. Innym parametrem jest lifting czyli długość zmiany strony przez urządzenie. Idealną wartością jest 50 na 50 czyli na każdą stronę tyle samo. Każdy pulsator ma też swoje fazy A,B,C,D mówiące o każdym strzyku. Wszystkie te parametry oraz inne możemy zmierzyć za pomocą specjalnego miernika. Brzmi skomplikowanie? Nie myślałeś, że trzeba zwrócić uwagę na tyle rzeczy przy naprawie pulsatora? W naszym sklepie znajdziesz części do pulsatorów wszystkich producentów. Jeśli którejś nie widzisz, w naszej ofercie zadzwoń lub skontaktuj się, bardzo prawdopodobne, że i tak mamy ją na magazynie.
Jak widzisz jest wiele czynników wpływających na poprawne działanie pulsatora. Niestety kupując nowe urządzenie nie masz 100% gwarancji, że będzie on miał idealne wartości. Niestety czas leżenia też robi swoje. Niektóre parametry mogą ulec zmianie. Dlatego tylko u nas, przed wysłaniem urządzenia, sprawdzamy wszystkie jego parametry tak, żebyś miał pewność, że wszystko będzie działać idealnie. Z naszego doświadczenia wiemy, że 2 na 10 nowych pulsatorów będzie wymagała lekkiej korekty, by wskazać idealne wyniki.

Pulsator do dojarki – naprawiać samemu czy oddać do naprawy?

W naszym sklepie znajdziesz części niezbędne do naprawy pulsatora. Jeśli wiesz jaka jest zasada działania urżadzenia oraz posiadasz niezbędne części zamienne możesz spróbować naprawić go samemu. Jeśli Ci się nie uda lub nie masz chęci tracić czasu na naprawę, my zrobimy to za Ciebie. Naprawiamy pulsatory od 25 lat.

Pulsatory – naprawa, a części i ich kategorie

Żeby naprawić urz do dojarki musisz rozróżniać ich rodzaje, są pulsatory hydrauliczne, pneumatyczne i elektroniczne, z tymi ostatnimi od razu radzimy oddać je do specjalisty. Poza tym pulsatory dzielą się na marki. Pulsator Westfalia , pulsator Alfa Laval , pulsator Delaval hp 102 i inne.
Urządzenie może chodzić za szybko, za wolno, wcale nie chodzić. Może łapać tzw. lewego powietrza z powodu nieszczelności. W pierwszej kolejności sprawdź korpus pulsatora, czy nie posiada pęknięć od upadku lub innej przyczyny. Jeśli nie widzisz pęknięć, nie znaczy, że ich nie ma, mogą być wewnątrz korpusu, które widać po całkowitym rozebraniu. Głowa do góry, rzadko się to zdarza, dlatego najgorsze za tobą, ponieważ cały korpus będzie ze wszystkich części najdroższy. Pytanie czy masz dostęp do odpowiednich części by go naprawić?

Pulsatory – oddanie do naprawy

Możesz wysłać do nas lub przywieźć swoje urządzenia. Naprawiamy je w ciągu kilku godzin. Testujemy je na pompie podciśnienia i korzystamy z certyfikowanego, profesjonalnego miernika, dzięki czemu masz pewność, że pulsator będzie spełniał wszystkie wymagane wartości. Korzystamy z oryginalnych części, dzięki czemu wydłużamy czas pracy pulsatorów. Oczywiście dajemy gwarancję. 99,5% w ogóle do nas nie wraca. Cena regeneracji w naszej firmie to koszt zależnie od rodzaju urządzenia od 60 zł do 120 zł. Cena przy pękniętym korpusie to dodatkowy koszt 50 zł. [/read]
Rolniczy sklep internetowy
Rolniczy sklep internetowy
skrojony na miarę twoich potrzeb

Jesteś producentem mleka? To sklep, który został stworzony z myślą o tobie. Posiadamy szeroki asortyment części do systemów udojowych oraz środki utrzymania czystości, higieny i niezbędne wyposażenie.

Oferta dla rolników Centrum Rolnictwa
Usługi dla rolników
dostępne na terenie całego kraju

Doświadczenie jakie zdobyliśmy pozwoliło nam stać się liderem w branży rolniczej. Od projektu, przez doradztwo, aż do montażu i serwisu. TAK - naszych serwisantów możesz zostawić samych, o nic się nie martwiąc. Niezawodność, szybkość i pewność siebie, to cechy, które zyskaliśmy przez wiele lat.