Strona główna Sklep Zootechnika Części do dojarek Przewody mleczne i powietrzne

Przewody mleczne i powietrzne

Przewody mleczne i powietrzne

Wyświetlanie 1–32 z 85 wyników

Dodatkowe informacje

Przewód mleczny do dojarki transportuje mleko z aparatu udojowego do innych kluczowych punktów. To bardzo ważny element każdej instalacji udojowej. Warto dbać o kondycję, a także higienę przewodów transportowych. Jak to zrobić? Warto od czasu do czasu sprawdzić czy przewody nie są przetarte, pozaginane, uszkodzone czy wypalone przez chemię. [read more]

Przewód, a zagrożenia dla mleka

Jeśli nie w porę zauważymy początkowe uszkodzenia przewodu, niestety możemy stracić wiele litrów cennego nabiału, a co gorsze spowolnimy swoją pracę, a dzień dojenia z taką awarią będzie po prostu stracony. Warto zwrócić uwagę na barwę przewodu mlecznego, czy nie są zżółknięte, sparciałe i czy nie wypalone przez źle dobraną chemię do czyszczenia.

Przewód powietrzny

Przewód powietrzny to równie ważny element przesyłowy każdej instalacji udojowej. Często musi wytrzymać wysokie podciśnienie. Dlatego gdy jest zużyty, uszkodzony czy sparciały, podciśnienie może go najzwyczajniej rozsadzić. Awaria taka może uniemożliwić dojenie nawet przez cały dzień do czasu kiedy nie usuniemy usterki. Warto więc, raz na jakiś czas zrobić przegląd przewodów powietrznych naszej instalacji. Nie zabiera to dużo czasu, a może nam go wiele zaoszczędzić.

Przewody – na co zwrócić uwagę wybierając produkt?

Jeśli już zdecydujesz, że wymienisz przewody transportowe w swojej instalacji pozostaje wybrać odpowiedni sklep oraz odpowiednie produkty. Zwróć uwagę czy przewody są oznaczone europejskimi normami, w naszym sklepie wszystkie przewody zawierają odpowiednie certyfikaty, świadczące o ich najwyższej jakości. Zwróć też uwagę, czy materiał z jakiego są wykonywane nie są z domieszką jakiegoś innego materiału, który skróciłby żywotność przewodu. W naszym sklepie wszystkie przewody są z najwyższych jakościowo, niezmieszanych materiałów.

Przewód mleczny pvc czy pcv ?

Poprawną nazwą jest PVC choć oba terminy odnoszą się do tego samego materiału, są więc tym samym. Choć częściej używana forma to PCV dlatego w naszej ofercie znajdziesz produkty o różnych nazwach. To materiał wytrzymały choć według naszej opinii nie zawsze najlepszy. Doradzając naszym klientom jaki materiał wybrać kierujemy się między innymi zdrowiem zwierzęcia. Potrzebujesz doradztwa? Skontaktuj się z nami.

[/read]

Rolniczy sklep internetowy
Rolniczy sklep internetowy
skrojony na miarę twoich potrzeb

Jesteś producentem mleka? To sklep, który został stworzony z myślą o tobie. Posiadamy szeroki asortyment części do systemów udojowych oraz środki utrzymania czystości, higieny i niezbędne wyposażenie.

Oferta dla rolników Centrum Rolnictwa
Usługi dla rolników
dostępne na terenie całego kraju

Doświadczenie jakie zdobyliśmy pozwoliło nam stać się liderem w branży rolniczej. Od projektu, przez doradztwo, aż do montażu i serwisu. TAK - naszych serwisantów możesz zostawić samych, o nic się nie martwiąc. Niezawodność, szybkość i pewność siebie, to cechy, które zyskaliśmy przez wiele lat.