Gumy strzykowe

Gumy strzykowe Wybierz swój model przeglądając kategorię lub używając pola wyszukiwania. Nasze gumy strzykowe to produkty najlepszej jakości w świetnych cenach.

Wyświetlanie 1–32 z 180 wyników

Dodatkowe informacje

Gumy strzykowe

Przeprowadzono badania w których udowodniono, że gospodarze, którzy mają problem z komórkami somatycznymi w 70% nie przykładają uwagi do odpowiedniej higieny. Mnożenie się komórek somatycznych, jak wie każdy hodowca bydła mlecznego wpływa na gorszą jakość mleka. Niezależnie od instalacji udojowej jaką posiadasz, zwróć uwagę na najważniejsze elementy stykowe, czyli gumy strzykowe. Bez regularnej wymiany i higieny, mogą narobić wiele szkód, w tym przenieść niechciane choroby. Pamiętaj, zdrowe wymię to zdrowe zwierzę. Dlatego w naszym sklepie internetowym znajdziesz gumy najwyższej jakości do każdego sprzętu udojowego.

Gumy strzykowe – jak wybrać produkt?

Gumy strzykowe są niezbędne, aby prawidłowo i bezpiecznie doić krowy. Należy wybrać gumę strzykową o odpowiednim rozmiarze i kształcie. Niektóre dojarki do mleka mają preferowane modele gum strzykowych. Oryginalne modele gum mogą być drogie, dlatego w naszej ofercie znajdziesz również zamienniki tych modeli, które będą tańsze. Oczywiście posiadamy również dedykowane modele. Jeśli masz problem ze znalezieniem jakiegoś modelu lub nie wiesz jakie gumy wybrać, skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy. W ofercie posiadamy wszystkie części do dojarek różnych producentów. Westfalia, Delaval, AlfaLaval i inne.

Jak często należy wymieniać gumy strzykowe?

Najbardziej precyzyjnym określeniem zużycia gum strzykowych jest określenie liczby dojów. Wiele producentów podaje żywotność gum w cyklach lub w czasie. Rzadko jednak liczymy cykle , dlatego można na oko ocenić żywotność gum strzykowych. Poznamy, że guma strzykowa powinna być wymieniona gdy traci swoją elastyczność. Sprawdź czy guma nie jest sparciała i twarda, kiedy ją złapiesz za główkę i pociągniesz powinna być elastyczna. Stare gumy ciężko się rozciąga. Sama główka gumy powinna być elastyczna po ściśnięciu. Najlepiej wziąć nowy komplet i porównać je. W hodowli zwierząt bardzo ważne jest utrzymanie czystości, dlatego polecamy wymieniać gumy co około 6 miesięcy lub 2500 – 3000 dojów, jednak im szybciej tym lepiej. Gumy różnią się od siebie wytrzymałością, dlatego trzeba mieć to na uwadze i trzymać się dolnej granicy.

Dojarka Delaval – do jakich gum strzykowych pasuje?

Rodzaj gum jakie pasują do naszej dojarki są zależne od tego jakie posiadamy kubki w kolektorze. Krótkie lub długie, ósemki lub dziesiątki. Jest wiele rodzajów kubków, metalowe, plastikowe czy Harmony. Dlatego rodzaj gumy dopasujemy do kubka kolektora. Łatwo jest dobrać oryginalne gumy Delaval do dojarki, jeśli nie było, żadnych przeróbek. Zdarza się, że aparat udojowy jest oryginalny, a kolektor i kubki dobrane od innego modelu. Rozumiemy, że hodowla bydła mlecznego bywa trudna dlatego jeśli nie wiesz jakie posiadasz kubki czy jaki kolektor zadzwoń, powiemy jakie gumy oryginalne lub zamienniki dobrać do twojego systemu udojowego. Robimy to od ćwierć wieku.

Silikonowe gumy strzykowe – dlaczego warto wypróbować?

Gumy strzykowe silikonowe mogą być czarne i przeźroczyste. Dlaczego polecamy ten rodzaj gumy strzykowej? Przeźroczysta barwo umożliwia nam obserwowanie przepływu mleka. To nie wszystko. Silikonowe gumy starczają na dłużej. Silikon to niezwykle wytrzymałe tworzywo, które dodatkowo jest delikatne i nie drażni delikatnych strzyków. Gumy mają bezpośredni kontakt ze strzykami krowiego wymienia, dlatego im delikatniejszy materiał tym zdrowsze wymię i lepsza jego kondycja. Choć te gumy zwykle mają wyższą cenę, mogą się opłacać ponieważ wystarczają na dłużej. Sam musisz ocenić i sprawdzić co bardziej się opłaca.

Jak wymienić gumy strzykowe?

Gumy są dobrze znanym elementem sprzętu udojowego dlatego samej wymiany chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Przypominamy jednak, do utrzymania w czystości nowych gum niezbędne jest dokładne umycie rąk przed wymianą. Ważna jest również regularna dezynfekcja. Pamiętaj, że guma wchodzi w bezpośredni kontakt z twoim zwierzęciem, nie chciałbyś ich niepotrzebnie zarazić.

Producenci gumy strzykowej, których znajdziesz w naszej ofercie

  • DeLaval
  • Westalia
  • Genes
  • Ultramilk
  • Milkrite
  • AlfaLaval
Rolniczy sklep internetowy
Rolniczy sklep internetowy
skrojony na miarę twoich potrzeb

Jesteś producentem mleka? To sklep, który został stworzony z myślą o tobie. Posiadamy szeroki asortyment części do systemów udojowych oraz środki utrzymania czystości, higieny i niezbędne wyposażenie.

Oferta dla rolników Centrum Rolnictwa
Usługi dla rolników
dostępne na terenie całego kraju

Doświadczenie jakie zdobyliśmy pozwoliło nam stać się liderem w branży rolniczej. Od projektu, przez doradztwo, aż do montażu i serwisu. TAK - naszych serwisantów możesz zostawić samych, o nic się nie martwiąc. Niezawodność, szybkość i pewność siebie, to cechy, które zyskaliśmy przez wiele lat.