Strona główna Blog 5 wskazówek dotyczących dobrej wentylacji w oborze

5 wskazówek dotyczących dobrej wentylacji w oborze

Posiadając odpowiednią wiedzę stworzysz najlepsze możliwe warunki dla swojego stada. Pomożemy Ci w tym. Sprawdź 5 wskazówek dotyczących dobrej wentylacji w oborze.

Wentylacja w oborze mlecznej – zalety

 • Tłumi stres cieplny
 • Wentyluje przez cały rok
 • Suche powietrze to mniejsze ryzyko infekcji
 • Wentylacja naturalna bez przeciągów
 • Poprawa dobrostanu zwierząt
 • Wentylacja według grup wiekowych
 • Automatycznie regulowana

 

Melkveestal ventileren_vvk9_1

1. Stwórz wentylację poprzeczną dzięki regulowanym kurtynom

Ważne jest, aby stworzyć w oborze wentylację krzyżową : świeże powietrze wchodzi z jednej strony i jest wydmuchiwane z przeciwnej strony. Osiąga się to poprzez zapewnienie wystarczającej wentylacji bocznej.

Dzięki regulowanym kurtynom dostajesz powietrze jak najwyżej do budynku przez górę, aby uzyskać przyjemny przepływ bez przeciągów.

Obowiązuje zasada: im szersza obora, tym wyższy powinien być otwór. Prosimy o kontakt ze swoim specjalistą ds. wentylacji, aby można było zapewnić odpowiednią wentylację. Jeśli takiego nie masz, służymy swoją pomocą, widzą i doświadczeniem.

tel. 25 792 38 43
biuro@technik.wegrow.pl

2. Zapewnij dodatkowe wentylatory

Zapewnij swojej oborze dodatkowe wentylatory. Są one również kontrolowane przez komputer klimatyczny, aby pochłaniać szczyty ciepła w lecie. W ten sposób zapobiegasz stresowi cieplnemu u bydła i zapewniasz optymalną wentylację w oborze.

Wentylacja poprzeczna lub wzdłużna

W zależności od rodzaju konstrukcji i sytuacji, wentylatory mogą wzmocnić naturalną wentylację poprzeczną lub zdecydowano się na umieszczenie ich w funkcji wentylacji wzdłużnej.

Więcej na temat dodatkowych wentylatorów

3. Wybierz komputer klimatyczny

Kontroluj swoje regulowane kurtyny i wentylatory za pomocą komputera klimatycznego! W ten sposób uzyskasz zawsze optymalną wentylację w oborze mlecznej .

Komputer klimatyczny uwzględnia:

 • Prędkość wiatru
 • Kierunek wiatru
 • Temperaturę wewnętrzną
 • temperaturę na zewnątrz
 • Wilgotność
 • Deszcz

 Dodatkowa zaleta: komputer klimatyczny może również sterować systemem zamgławiania, ogrzewaniem i oświetleniem. Krótko mówiąc, korzystając z komputera klimatycznego, Twoje zwierzęta będą w najbardziej optymalnym klimacie w oborze 24h przez 365 dni w roku.

4. Zapewnij bramom siatkę chroniącą przed wiatrem

Wskazane jest zamknięcie otworów w oborze, bramami z siatki przeciwwiatrowej. Bramy z siateczki chroniącej przed wiatrem zapewniają dodatkową wentylację w budynku, bez przeciągów. Porty zapewniają wsparcie w narożnikach, do których nie może dotrzeć zwykła wentylacja.

5. Zapewnij bezpieczeństwo

Przepisy są surowe, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Przestrzegaj nałożonych norm bezpieczeństwa, instalując w systemach siatki na ptaki. Gwarantuje to 100% bezpieczeństwo sobie i innym. Trzymasz również ptaki z dala od swojej obory mlecznej. 

Potrzebujesz więcej informacji lub doradztwa? Chętnie doradzimy.

tel. 25 792 38 43
Jeśli spodobał Ci się wpis, podziel się ze znajomymi!
Zobacz inne wpisy:

5 wskazówek dotyczących dobrej wentylacji w oborze

Posiadając odpowiednią wiedzę stworzysz najlepsze możliwe warunki dla swojego stada. Pomożemy Ci w tym. Sprawdź 5 wskazówek dotyczących dobrej wentylacji w oborze. Wentylacja w oborze mlecznej – zalety   1. [...]
Zobacz wpis

Zdjęcia z naszych montaży dojarek

Przedstawiamy tylko kilka dojarek z ponad tysiąca zamontowanych, które do dzisiaj służą naszym klientom.
Zobacz wpis

“Wykarmić ich wszystkich … rolnika zadanie” (Film)

Zobacz wpis
Rolniczy sklep internetowy
Rolniczy sklep internetowy
skrojony na miarę twoich potrzeb

Jesteś producentem mleka? To sklep, który został stworzony z myślą o tobie. Posiadamy szeroki asortyment części do systemów udojowych oraz środki utrzymania czystości, higieny i niezbędne wyposażenie.

Oferta dla rolników Centrum Rolnictwa
Usługi dla rolników
dostępne na terenie całego kraju

Doświadczenie jakie zdobyliśmy pozwoliło nam stać się liderem w branży rolniczej. Od projektu, przez doradztwo, aż do montażu i serwisu. TAK - naszych serwisantów możesz zostawić samych, o nic się nie martwiąc. Niezawodność, szybkość i pewność siebie, to cechy, które zyskaliśmy przez wiele lat.