Strona główna Blog Gumy strzykowe silikonowe – jak wybrać?

Gumy strzykowe silikonowe – jak wybrać?

Silikonowe gumy strzykowe wytrzymują przeciwnie do zwykłych gum aż od 1500 – 2000 godzin dojenia. Trzeba przyznać, że to wielka zaleta. Wiemy, że wymiana gum strzykowych to ciężka i często czasochłonna praca.

Silikonowe gumy ten proces opóźniają nawet o 3 razy. To nie wszystkie zalety silikonowych gum strzykowych…

Jeśli jeszcze nie testowałeś silikonowych gum strzykowych w swojej instalacji udojowej, po przeczytaniu tego artykułu zastanowisz się dlaczego? Przedstawiamy zalety oraz wady jak i cenne wskazówki.


Gumy strzykowe silikonowe – zalety

Główne zalety silikonowych gum strzykowych:

 • Najwyższej jakości silikon użyty do produkcji gum strzykowych nie ulega procesom starzenia tak szybko jak zwykłe gumy
 • Gumy wytrzymują oddziaływanie wrzącej wody podczas sterylizacji
 • W niskich temperaturach silikon nie zmienia elastyczności
 • Silikonowe gumy strzykowe z kauczuku silikonowego charakteryzują się gładkimi powierzchniami, łatwymi do utrzymania w czystości
 • Przezroczysty materiał umożliwia obserwowanie przepływu mleka w każdym strzyku
 • Główka gumy posiada kształt nie wywołujący obrzęku strzyku
 • Silikonowe gumy strzykowe zapewniają lepszą kontrolę przebiegu doju
 • Gumy nie wymagają regulacji ze względu na trwałość naciągu
 • Silikon dobrze dopasowuje się do strzyków, stąd są one w lepszej kondycji

Gumy strzykowe silikonowe -wady

Wady silikonowych gum strzykowych:

 • Cena. Silikonowe gumy strzykowe będą droższe od gumowych. Ty powinnieneś obliczyć czy ta inwestycja będzie się zwracać czy nie. Podpowiemy Ci – zwraca się, ale pod pewnym warunkiem o którym piszemy w dalszej części artykułu.
 • Higiena. Choć to nie do końca wada, trzeba o tym wspomnieć. Pomimo łatwiejszego utrzymania higieny w gumach silikonowych, trzeba o nią dbać tak samo jak w wypadku zwykłych gum strzykowych.  

 

Instalacja udojowa

Jak dobrać silikonowe gumy strzykowe?

Dobierając silikonowe gumy strzykowe, powinieneś zwrócić uwagę na:

 • typ swojej instalacji udojowej
 • rodzaj aparatu udojowego
 • rozmiar kubków strzykowych
 • wielkość i miękość strzyków w swoim stadzie

Jeśli masz już sprawdzone modele dla swojego stada, proponujemy znaleźć ich silikonowy odpowiednik. Pewnie pomyślisz… nie mam na to czasu.

Rozumiemy, dlatego aby przyśpieszyć ten proces, stworzyliśmy ofertę wszystkich odpowiedników twojego modelu. Wystarczy wybrać swój obecny model i znaleźć jego silikonowy odpowiednik.Sprawdź silikonowe odpowiedniki

Jeśli chciałbyś coś zmienić, bo na przykład podejrzewasz, że masz za dużo zapaleń, nie obawiaj się zadzwonić lub napisać.

Pomagamy rolnikom od ćwierć wieku, znamy się na tym, pomożemy Ci dobrać odpowiedni model do twojej instalacji.

Potrzebujesz pomocy w wyborze gum strzykowych? Chętnie doradzimy.

tel. 25 792 38 43ZADZWOŃ

Niestety, ale jak ze wszystkim… 

na rynku znajduje się wiele niesprawdzonych zamienników, które zamiast wydłużać czas pracy doju, skracają go. Często słabej jakości zamienniki mają niewielką ilość silikonu co przekłada się na spadek jakości mleka i wydajności dojenia.

Jeśli więc silikonowe gumy mają się opłacać muszą być sprawdzone i zawierać dużo silikonu, muszą też być stosunkowo tanie.

Dlatego postanowiliśmy przetestować różnych producentów, różne gumy, aby samemu stwierdzić, które są najlepsze i które będą się opłacać.

Nasi klienci po wielu latach testów pomogli nam wybrać tylko najlepszej jakości gumy strzykowe, które tym samym leżą w możliwościach finansowych każdego. Znaleźliśmy idealny kompromis.

Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę.Sprawdź ofertę

Silikonowe gumy strzykowe – co mówią inni?

Stefan stwierdził: “Po pierwszym udoju od razu zauważyłem poprawę. Zmniejsza się przekrwienie, nie ma widocznych pierścieni i zauważyłem, że końcówki strzyków były zupełnie suche. Z czasem zauważyłem, że liczba komórek somatycznych skutecznie poprawiała się, tydzień po tygodniu, a stan wymienia wyraźnie się poprawił.”

Jeśli spodobał Ci się wpis, podziel się ze znajomymi!
Zobacz inne wpisy:

Gumy strzykowe silikonowe – jak wybrać?

Silikonowe gumy strzykowe wytrzymują przeciwnie do zwykłych gum aż od 1500 – 2000 godzin dojenia. Trzeba przyznać, że to wielka zaleta. Wiemy, że wymiana gum strzykowych to ciężka i często [...]
Zobacz wpis

Zdjęcia z naszych montaży dojarek

Przedstawiamy tylko kilka dojarek z ponad tysiąca zamontowanych, które do dzisiaj służą naszym klientom.
Zobacz wpis

5 wskazówek dotyczących dobrej wentylacji w oborze

Posiadając odpowiednią wiedzę stworzysz najlepsze możliwe warunki dla swojego stada. Pomożemy Ci w tym. Sprawdź 5 wskazówek dotyczących dobrej wentylacji w oborze. Wentylacja w oborze mlecznej – zalety   1. [...]
Zobacz wpis
Rolniczy sklep internetowy
Rolniczy sklep internetowy
skrojony na miarę twoich potrzeb

Jesteś producentem mleka? To sklep, który został stworzony z myślą o tobie. Posiadamy szeroki asortyment części do systemów udojowych oraz środki utrzymania czystości, higieny i niezbędne wyposażenie.

Oferta dla rolników Centrum Rolnictwa
Usługi dla rolników
dostępne na terenie całego kraju

Doświadczenie jakie zdobyliśmy pozwoliło nam stać się liderem w branży rolniczej. Od projektu, przez doradztwo, aż do montażu i serwisu. TAK - naszych serwisantów możesz zostawić samych, o nic się nie martwiąc. Niezawodność, szybkość i pewność siebie, to cechy, które zyskaliśmy przez wiele lat.