Prasy stałokomorowe Lely Welger

wpis w: Maszyny rolnicze Lely | 0

Lely Welger RP 245 – najnowocześniejsza technologia pras

Seria Lely Welger RP 245 to kolejny krok rozwoju naszego znanego na całym świecie asortymentu pras stałokomorowych. Ta gama maszyn jeszcze nikomu nie oddała pola, jeżeli chodzi o trwałość, gęstość bel, jakość cięcia oraz wydajność. Dzięki zdobywanym na całym świecie niezwykle bogatym doświadczeniom z belowaniem kiszonki asortyment RP 245 oferuje szeroką gamę możliwości – niezależnie od okoliczności to najefektywniejsza prasa, jaką mogą Państwo wybrać.

lely

Jedną z głównych cech tego asortymentu pras jest kompleksowa gama opcji

W skali globalnej występują olbrzymie różnice pomiędzy kiszonkami. To od panujących warunków klimatycznych i polowych zależeć będzie idealna specyfikacja techniczna Państwa modelu 245. Dostępnych jest wiele opcji zespołów tnących, a także instalacji wiążących i smarujących, jak również urządzeń sterujących. Sercem prasy jest doskonale sprawdzona komora belowania o średnicy 1,25 m wyposażona w 18 stalowych walców Powergrip. Łożyska tych walców mogą być dostosowywane do wszystkich warunków eksploatacji. Proszę wybrać 245-tkę dopasowaną do Państwa wymogów, by cieszyć się wieloma latami komfortowej, wysoce efektywnej eksploatacji.

Podbieracz 2,25 m – maksymalna ilość wprowadzanego pokosu

Standardowy podbieracz modelu RP 245 posiada szerokość 2,25 m, dzięki czemu możliwe jest łatwe podbieranie szerokich pokosów nawet przy ostrych zakrętach. Podbieracz posiada cztery rzędy palców i może zostać wyposażony w krótką osłonę górną lub rolkę dogniatającą materiał w celu zapewnienia prawidłowego podbierania materiału i jego stabilnego przepływu.

Korzyści ze skutecznego urządzenia tnącego
• Niższe koszty na belę dzięki zwiększonej gęstości beli.
• Zwiększone spożycie paszy przez zwierzęta dzięki lepszej konserwacji i jakości.
• Oszczędność czasu dzięki łatwości zadawania w porze karmienia.
Dodatkowa inwestycja w instalację tnącą zawsze przynosi dodatkowy zwrot – w asortymencie RP 245 oferowane są zatem trzy konfiguracje z 13, 17 lub 25 nożami (model Profi).

Mastercut13 – solidny i tani

Kompleksowy asortyment najnowocześniejszych zespołów tnących zaczyna się od Mastercut13 – 13 nadzwyczaj długich noży sięgających daleko w głąb rotora zapewnia równomierne cięcie materiału. Minimalna długość włókien ciętego materiału to zaledwie 90 mm. Dwugwiaździsty rotor gwarantuje niezwykle wysoką przepustowość, jednocześnie zapewniając optymalną wydajność nawet w przypadku najcięższych materiałów żniwnych.

Xtracut17 – wysoka wydajność i łatwość obsługi

17 noży tego zespołu tnącego podzielonych jest na dwie grupy po osiem i dziewięć noży, które operator może wybierać z kabiny traktora. Rotor tnący o średnicy 500 mm posiada otwartą konstrukcję, dzięki czemu można mieć pewność, że spiralnie ułożone zęby dobrze docisną zbierany materiał. Dzięki takiej konstrukcji rotora udaje się osiągnąć olbrzymią przepustowość materiału doprowadzanego do komory belowania, co zapewnia wysoką wydajność nawet w przypadku materiałów o dużej objętości.

 

www.lely.com                                                       www.wp.pl