Nasi klienci najlepsi!

wpis w: Nowości | 0

Serdeczne gratulacje!

Złote Jabłko, główne trofeum w konkursie „Rolnik – Farmer Roku” trafiła w ręce Państwa Bożeny i Jan Pilipiuków z Żeszczynki w gminie Sosnówka. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w pierwszych dniach lutego w Warszawie. Dostawcy Spomlek triumfowali w kategorii gospodarstw od 50 do 100 ha.


– To ogromna duma i zaszczyt móc odbierać to trofeum w gronie tak znamienitych hodowców – mówi z uśmiechem Pani Bożena. – Pierwszy raz w tym konkursie startowaliśmy w roku 2003 i wówczas się nie udało. Bardzo ciężko pracujemy, a to wyróżnienie utwierdza nas w przekonaniu, że ten wysiłek przynosi wymierne efekty. Mamy poczucie, że budujemy coś trwałego. W przyszłości chcemy przekazać gospodarstwo naszym dzieciom, które już dziś pomagają nam i wspierają, zwłaszcza fachową radą. Mamy nadzieję, że będą tak samo dbali o nie, jak my – mówi Pani Bożena.

Państwo Pilipiukowie wybudowali pierwszą wolnostanowiskową oborę w swoim regionie ponad dziesięć lat temu. Niemal natychmiast zamontowali halę udojową, a w roku 2011 dwa roboty udojowe. Swoimi działaniami pokazują, jak nowoczesne jest polskie rolnictwo, a producenci rolni kreatywni, pomysłowi i przede wszystkim przedsiębiorczy. W gospodarstwie jest około 140 krów dojnych o bardzo wysokiej wydajności mlecznej i dobrostanie spełniającym najwyższe standardy. Gospodarze przez lata inwestowali w dobry materiał genetyczny, żywienie bydła w ich gospodarstwie jest bardzo przemyślane, a termin zarządzania stadem nie jest im obcy. Państwo Pilipiukowie regularnie prowadzą korekcję krowich racic, stosują także programy profilaktyczne. Niejednokrotnie skorzystali z pomocy unijnej, dzięki czemu zainwestowali w najnowocześniejszy sprzęt rolniczy. Od kwietnia 2011 roku ich gospodarstwo objęte jest programem „Zdrowa Krowa”, którego pomysłodawcą jest nasza spółdzielnia.

Państwo Bożena i Jan Pilipiuk mają wiele sukcesów na swoim koncie. Wielokrotnie brali udział w licznych konkursach, w których zazwyczaj zajmowali czołowe miejsca. Warto wspomnieć np. o konkursie na najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne, w którym uzyskali wyróżnienia zarówno na etapie regionalnym, jak i wojewódzkim.

Wyróżnienie za wyniki w hodowli bydła mlecznego w konkursie „Rolnik – Farmer roku” otrzymali również Państwo Katarzyna i Leszek Dmowscy, którym także serdecznie gratulujemy.

 

Artykuł pobrano z: http://www.spomlek.pl/aktualnosci2.php?news_id=126