Kto? Po co? Dlaczego?

Z siedzibą w Guipavas koło Brest, firma PICHON jest obecna na rynku maszyn i urządzeń rolniczych od 1970 roku.

Rozwijając w pierwszym etapie urządzenia do upraw, od 1976 roku firma rozpoczyna produkcję i sprzedaż wozów asenizacyjnych. Z silną grupą handlowców i siecią dystrybutorów wspieranych przez profesjonalistów z dziedziny maszyn rolniczych, przedsiębiorstwo PICHON potrafiło wspiąć się na pierwsze miejsce we Francji w produkcji wozów asenizacyjnych.

Mocną stroną firmy jest bez wątpienia produkcja na zamówienie . W firmie PICHON każda beczka jest traktowana skrupulatnie według oczekiwań swojego klienta. To narzuca dużą zdolność reakcji, a zwłaszcza umiejętność słuchania klienta. Firma jest w stanie w krótkim czasie odpowiedzieć na najbardziej wymagające zamówienia. Dzięki ponad 40 letniemu doswiadczeniu w udoskonalaniu technik rozlewania firma PICHON jest obecna w ponad 45 krajach świata . Rozwój hydrooczyszczania i od 2004 roku ładowarek przegubowych daje aktywny rozwój firmy.

Od zawsze ta sama ambicja kieruje firmą– być na szczycie innowacji i skuteczności.

Woze asenizacyjne Pichon

Seria TCI (Tonne Châssis Intégré- Wóz asenizacyjny z Ramą Zintegrowanym) jest znakiem rozpoznawczym Ets PICHON od ponad czterdziestu lat. Zastosowanie ramy zintegrowanej zwiększyło stabilność całej serii wozów PICHON. Zbiornik, zgodnie z dyrektywą europejską 97/23/EC (PED), nie jest przymocowany do niezależnego podwozia, ale jest spawany bezpośrednio do podwozia zintegrowanego, dzięki czemu uzyskano najniższy środek ciężkości na rynku.

JEDNOOSIOWE

Seria ta jest adresowana do użytkownika, który nie używa i nie potrzebuje zbiorników o dużej pojemności. Wybór tego typu sprzętu jest zorientowany na dwa kryteria: małe dystanse do przejechania (0-6km) między miejscem pompowania a rozlewania oraz średnia objętość zbiorników do opróżnienia. Dostępna moc ciągnika a także warunki terenowe do rozlewania to dwa czynniki określające wybór produktu z tej gamy. Seria ta skierowana jest do sektora rolniczego, upraw winorośli, publicznego i przemysłu.

DWUOSIOWE

Modele wozów asenizacyjnych dwuosiowych o pojemności od 7 150L do 22 700L skierowane są do grupy producentów i dużych gospodarstw rolnych jak również do usługodawców. Wybór tego typu sprzętu jest zorientowany na dwa kryteria: duże ilości gnojowicy do transportowania i odległość do przejechania między miejscem pompowania a rozlewania. Aby osiągnąć optymalną wydajność pracy, ważne jest, aby zapewnić odpowiedni stosunek objętości do odległości do pokonania. Dostępna moc ciągnika a także warunki terenowe do rozlewania to dwa czynniki określające wybór produktu z tej gamy.

TRZYOSIOWE

Seria trzy osiowa o pojemności od 18 500 do 30 000 L skierowana jest do grupy producentów i dużych gospodarstw rolnych jak również do usługodawców. Wybór sprzętu z gamy tridem jest kierowany przez dwa kryteria: bardzo duże ilości gnojowicy do transportowania i duża odległość do przejechania. Aby osiągnąć optymalną wydajność pracy, ważne jest, aby zapewnić odpowiedni stosunek objętości do odległości do pokonania. Dostępna moc ciągnika a także warunki terenowe do rozlewania to dwa czynniki określające wybór produktu z tej gamy. Seria ta skierowana jest do sektora rolniczego, upraw winorośli, publicznego i przemysłu.

Rodzaje pompowania wozów Pichon

Nasze wozy asenizacyjne mogą być wyposażone w szereg rozwiązań pompowania, począwszy od prostego zaworu poprzez różne rodzaje ramion pompujących aż po najnowsze innowacje w dziedzinie pompowania.

RAMIĘ

Pichon proponuje 3 modele ramion pompowania w celu wypełnienia beczkowozów

ZAWÓR

Pompowanie może być wykonywane przy pomocy ramienia pompującego , ale równiez przy pomocy zaworu umieszczonego z boku lub z tyłu beczki. Proponujemy szeroki wybór zaworów od najprostszych w wersji obsługi ręcznej do bardziej skomplikowanych w wersji hydraulicznej, o zmiennym przepływie. Do dyspozycji mamy kilka średnic otworów : ø 150, ø 200 lub ø 250. (wersja do opróżniania) Zawory hydrauliczne dziela się na 2 grupy : wersja agri (funkcja pojedyncza) i wersja przemysłowa (funkcja podwójna) w celu zamontowania do zaworów poszczególnych dysz do rozlewania należy wybrać albo złączkę sferyczną albo szybkozłaczkę o odpowiedniej średnicy.

ROZLEWANIE

Szeroki asortyment urządzeń do rozlewania takich jak rampy, aplikatory doglebowe, proste dysze, które zostały opracowane przez Pichon, w celu zaspokojenia różnych potrzeb użytkowników.

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

Kompresory - Wybór kompresora jest najważniejszy, dlatego też PICHON oferuje szeroką gamę kompresorόw. Każdy z nich odpowiada w pełni określonej mocy i pracy.
Układ jezdny - Oś jest bardzo ważna, aby określić obciążenie, jak również aby zapewnić hamowanie w optymalnych warunkach bezpieczeństwa. Ważne jest wziąć pod uwagę obciążenie jak rόwnież siły relatywne do ruchόw wewnątrz zbiornika.
Koła - Właściwy dobór ogumienia jest ważnym elementem dla właściwego użytkowaniu wozu asenizacyjnego. Czy chodzi o model rolny, drogowy czy o słabym ciśnieniu, firma PICHON dysponuje szeroką gamą ogumienia dla wszystkich zastosowań.
Hydraulika - Sterowanie elektro-hydrauliczne pozwala na automatyzację cykli działania. Elektrozawory (zawory elektromagnetyczne) są przytwierdzone do ocynkowanej skrzynki na podwoziu, która chroni je przed czynnikami zewnętrznymi.
System dawkowania - Ten elektroniczny system zapewnia możliwość regulacji ilości rozlewanej gnojowicy na polu poprzez hydrauliczny zawór spustowy. W zależności od prędkości pracy, uzyskuje się pożądaną dawkę rozlewania na hektar.

Rozrzutniki od 8 do 24 m3 Pichon

Rozrzutniki obornika PICHON Muck Master

Rozrzutnik obornika Muck Master M8 / M10 są najmniejszymi modelami w gamie rozrzutników obornika PICHON. Wymagają one niskiej mocy silnika i posiadają pojemność całkowitą od 8 do 11 m3.

Rozrzutnik obornika Muck Master M12/M14 na pojedynczej osi, oferują dokładną pojemnością załadunkową pomiędzy 12 a 14m3. Są one zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby rolników i przedsiębiorców.

Rozrzutnik obornika Muck Master M12B / M14B dla lepszego użytkowania rozrzutniki obornika M12B / M14B są wyposażone w bliźniaczą oś boggie i pojemność pomiędzy 12 a 14 m3.

W gamie rozrzutników obornika Muck Master model M16 i M18, są największymi modelami dostępnymi na pojedynczej osi. Pojemność całkowita od 16 do 18 m3 pozwala na rozrzucanie obornika na szerokość od 8 do ponad 15 m.

Rozrzutniki obornika M16B i M18B wyposażone są w oś tandemową 130 mm x130 mm z ponadgabarytowymi hamulcami. Pojemność ładunkowa od 16 do18m3 oferuje znacznie lepszy komfort na drodze.

Rozrzutniki obornika M20 i M24 są wyposażone w dwie solidne osie drogowe z ponadgabarytowymi hamulcami. Rozrzutniki o rzeczywistej pojemności załadunkowej 20 i 24m3, spełniają potrzeby użytkowników o wysokich wymaganiach.

Opcje rozrzutników Pichon

Każdy model z gamy Rozrzutników obornika PICHON można dostosować w zależności od specyficznych potrzeb użytkownika.

Do wyboru dostępnych jest wiele opcji, narzędzi dostosowanych do dokładnego rozrzucania, takich jak:

zasuwa hydrauliczna
napęd hydrauliczny
skrzynka sterowania w kabinie
jeden lub dwa deflektory boczne
naprężenie hydrauliczne taśmy
przedłużenie boczne

PICHON oferuje również nowy ekran dotykowy Flowmeter (DPAE) z systemem ważenia. Maszyna jest wówczas zdolna do wykonywania precyzyjnych dawek rozprzestrzeniania w świetle maszyny, takich jak obornik z drobiu lub kompostu z dokładnością rozrzucania do 2 t/ha. Po zakończeniu sekwencji rozrzucania, użytkownik jest wstanie poznać wagę, liczbę załadowań i tonaż rozrzuconego materiału na hektarowej działce w celu uzyskania dokładnych danych prowadzonej działalności.

Ładowarki teleskopowe Pichon

Ładowarki przegubowe Pichon P126 - Ta kompaktowa ładowarka o szerokości 88 cm nadaje się dla użytkowników pracujących w pomieszczeniach zamkniętych. Posiada silnik 26 KM - 3 cylindry.

Ładowarki przegubowe P260 - Wyposażona w ten sam silnik co P126, ma szersze osie umożliwiające różnorodne zastosowanie i większy udźwig.

Ładowarki przegubowe P330 PICHO - Ładowarka wielofunkcyjna, o idealnym połączeniu mocy i wielkości. Ładowarka jest zasilana silnikiem o mocy 33 KM - 3 cylindry.

Ładowarki przegubowe P510 - Ładowarka ta ma największą moc z całej gamy naszych ładowarek, jest wyposażona w silnik 50 KM- 4 cylindry. Jej szerokie i mocne osie, jak również ergonomia ramienia zapewniają stabilność i dużą ładowność.

Ładowarki teleskopowa P600T - Kontynując solidną konstrukcje, będącą znakiem rozpoznawczym ładowarek Pichon, P600T jest pierwszą ładowarką z ramieniem teleskopowym, wyposażoną w silnik Caterpillar Tier 4

Orginalne akcesoria Pichon

Zwrotne, posiadające szeroką gamę narzędzi, wielofunkcyjne ładowarki Pichon mogą być stosowane w wielu dziedzinach, takich jak : rolnictwo, obiekty komunalne,użyteczności publicznej, hodowla koni, przemysł i budownictwo. Dostępny szeroki wybór akcesoriów, dzięki któremu ładowarki mogą spełnić potrzeby najbardziej wymagających użytkowników w każdej dziedzinie. Ogromne doświadczenie w zakresie cynkowania, Pichon proponuje również łyżki, kosze, widly do przenoszenia bel standardowo ocynkowane. Chętnie służymy fachową pomocą przy wyborze i konfiguracji osprzętu.