Automatyczne podgarnianie paszy na stole paszowym

Lely Juno robot do podgarniania paszy na stole paszowym – 24/7 stały dostęp do paszy objętościowej przy minimalnym nakładzie pracy

Powszechnie wiadomo, że stały dostęp krów do świeżej paszy, zwiększa spożycie suchej masy i tym samym wpływa na wzrost produkcji mleka. Ponadto, częste żywienie ma pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia zwierząt. Czynnikiem ograniczającym stały dostęp przez całą dobę do świeżo podgarniętej paszy na stole paszowym jest praca fizyczna. Dzięki Lely Juno problem ten jest rozwiązany.
Lely Juno automatycznie porusza się po stole paszowym wzdłuż drabiny paszowej, podgarniając paszę w jej kierunku nie przeszkadzając przy tym krowom. Lely Juno jest niezależnie pracującym urządzeniem, które nie wymaga specjalnej modernizacji obory i może być użyty prawie w każdym typie obory.

Zyskujesz:

24 godziny praca robota i wzrost pobierania paszy
Stały dostęp do paszy stymuluje ruch krów i wpływa na wzrost pobierania suchej masy (+3.5%) także w nocy oraz zmniejsz ilość niedojadów.

Poprawia dobrostan krów
Dostęp do podgarniętej paszy w ciągu dnia poprawia ruch krów w oborze i dostarcza błonnika przez całą dobę.

Dostęp do jednolitej jakości paszy w ciągu dnia i nocy
Lely Juno wystarczająco często podgarnia paszę wzdłuż drabiny paszowej. Zatem krowy nie mają szansy wyjadania tylko tej najsmaczniejszej paszy objętościowej lecz zjadają w ciągu dnia i nocy tą podgarniętą paszę blisko drabiny paszowej.

Większa częstotliwość wizyt w robocie udojowy
W połączeniu z robotem udojowym, Lely Juno zwiększa częstotliwość wizyt w robocie udojowym (+10.9%), nie tylko w dzień, ale także w nocy. Zwiększenie częstotliwości wizyt w robocie ma wpływ na wyższą produkcję mleka, szczególnie u krów w niższej hierarchii w stadzie. Ponadto jest lepsze wykorzystane robota i tym samym jest mniej krów na liście, które wymagają naszej uwagi.

Korzyści dla stada i gospodarza

Wprowadza spokój w stadzie
Regularna praca Lely Juno sprawia, że krowy w niższej hierarchii w stadzie mają także swobodny dostęp do świeżej paszy objętościowej i nie muszą rywalizować z krowami dominującymi.

Oszczędność kosztów
Poprawienie pobierania paszy oznacza redukcję niedojadów. Lely Juno także oszczędza pracę, paliwo oraz zużycie sprzętu. Lely Juno jest wyposażone w energooszczędny silnik.

Małe zużycie energii
Lely Juno jest wyjątkowo energooszczędne i ma minimalną emisję CO2 do środowiska. Na podstawie rocznych danych, traktor lub np. ładowarka z szuflą zużywa dziesięć razy więcej energii i emituje średnio cztery razy więcej CO2.

Redukuje pracę fizyczną i zwiększa elastyczność pracy
W oparciu o trzykrotne podgarnianie paszy przez 10 minut w ciągu każdego dnia, Lely Juno oszczędza 183 godziny, tj. 22 dni rocznie w ośmiogodzinnym trybie pracy. Ponadto Lely Juno gwarantuje Państwu niezrównaną elastyczność pracy. Robot może podgarniać paszę tak często jak tylko tego wymagają Państwa krowy, dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu