Kosiarki dyskowe Lely Splendino

wpis w: Maszyny rolnicze Lely | 0

Lely Splendimo Classic

Zminimalizowane zanieczyszczenie Inteligentnie zaprojektowane kosiarki zapewniają doskonałe kopiowanie terenu. W połączeniu z regulacją nacisku na podłoże, kosiarki te są dostosowane do pracy w każdych warunkach.

Ilość energii w paszy zależy głównie od zawartości węglowodanów Koszenie w momencie gdy trawa zawiera najwięcej węglowodanów wpływa na lepszą jakość paszy i zwiększa wydajność krów. Jeżeli warunki na to pozwalają należy skosić zielonkę w momencie największej koncentracji energii w paszy, przy minimalnych kosztach. Optymalne warunki pogodowe oraz odpowiednie kosiarki są gwarancją produkcji bogatej w energię paszy. Kosiarki Lely Splendimo są zawsze do Państwa dyspozycji. Unikalna listwa tnąca Lely zużywa znacznie mniej energii, dając większą przepustowość zielonej masy. Efektywność Splendimo daje Ci wybór – mniejsze zużycie paliwa lub zwiększenie wydajności.


Przyrząd tnący Splendimo jest energooszczędny! Wszystkie kosiarki dyskowe Splendimo są wyposażone w unikatową modułową belkę zespołów tnących. Ten wynalazek Lely składa się z uniwersalnych zespołów koszących, które są bezpośrednio napędzane przez sześciokątny wał elastyczny. W rezultacie kosiarka zawiera znacznie mniej przekładni niż jakikolwiek inna, co skutkuje znakomitą wydajnością i oszczędnością paliwa.

Modułowa i elastyczna
Belka nośna dysków tnących Splendimo składa się z modułów-dysków, które obracają się w lewo albo w prawo oraz elementów dystansowych.
Wszystkie te elementy są połączone przy pomocy drążka ze stali chromowej. System zapewnia możliwość zestawienia dowolnej liczby
dysków, różnorodny zakres szerokości roboczej, zmianę kierunku obrotów, proste przekazanie napędu. System ułatwia także serwisowanie
maszyn – wszystkie moduły są takie same (także w różnych modelach), a więc liczba części zamiennych ograniczona jest do minimum. Bezpośredni napęd zapewnia znakomitą wydajność Główną korzyścią belki nośnej Splendimo jest unikatowy system napędu. Każdy dysk koszący napędzany jest bezpośrednio z wałka napędowego. W innych kosiarkach napęd przekazywany jest kolejno, przez przekładnie zębate dysków, co powoduje stratę energii. Sześciokątny wałek jest wykonany z wysokogatunkowej stali i przechodzi przez środek wszystkich dysków. Wał dostarcza potrzebną moc bezpośrednio do każdego dysku, dzięki czemu unika się strat.
Oszczędność paliwa
Belka nośna dysków tnących Lely ma o 15-20% większą sprawność i niższe zużycie energii, w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań. Im większe są szerokości robocze i liczba dysków koszących, tym różnica w sprawności na korzyść Splendimo rośnie. Jest to wyraźnie odczuwalne w zużyciu paliwa.


Splendimo Clip – łatwa wymiana noży w kosiarce
Regularna wymiana ostrzy w kosiarce jest niezbędna dla zapewnienia właściwego wzorca koszenia, a także właściwego odrastania. W przeszłości wymyślono kilka systemów szybkiej wymiany ostrzy, ale zwykle nie były one pozbawione wad. Innowacyjne podejście Lely doprowadziło do powstania klipsa Splendimo – bardzo prostego wynalazku, który zapewnia regularną, łatwą i przede wszystkim bezpieczną wymianę ostrzy w kosiarce.

Bezpiecznie, solidnie i w prosty sposób.


Znaczny prześwit poniżej dysku tnącego
Ważną korzyścią mocowania noża na sworzniu jest prostota konstrukcji i fakt, że w dolnej części dysku nie ma dodatkowych elementów, które mogłyby ograniczać wysokość cięcia, wymagały dodatkowej mocy i obniżały trwałość belki nośnej. Ważne jest też bezpieczeństwo: podczas zmiany noża sprawdzany jest za każdym razem stan zużycia wszystkich elementów mocujących. Łatwa wymiana – nigdy więcej stępionych ostrzy Ważną korzyścią systemu szybkiej zmiany noży jest oczywiście łatwość i prostota tej operacji. Dzięki temu, użytkownik będzie mógł szybciej i łatwiej zmieniać noże w swojej kosiarce. To bardzo ważne, ponieważ tępe noże mogą poważnie spowolnić odrastanie trawy.
Rozwiązanie
Innowacyjny System Klipsowy Splendimo składa się z noża odpornego na zużycie, przymocowanego bardzo mocnym sworzniem, który jest zabezpieczony klipsem ze stali sprężynowej i krzywką na dysku kosiarki. Ta metoda umocowania noża łączynajlepsze zalety zarówno systemu zabezpieczenia bolcem, jak i szybkiej wymiany ostrzy:
• Szybko i łatwo
• Duża przestrzeń poniżej dysku kosiarki
• Odpowiednia kontrola zużycia sworznia noża
• Minimalna liczba elementów


Nasze maszyny są używane na dużych otwartych przestrzeniach, w środowisku na które w wielkim stopniu wpływa gleba, pogoda oraz inne czynniki zewnętrzne. Maszyny napotykają nowe wyzwania codziennie, takie jak najazd na duży kamień ukryty w trawie lub pniak, akurat wtedy, gdy zanosi się na burzę. Jeśli pojawi się problem, z którym nawet maszyna fi rmy Lely nie może sobie poradzić, istotnym jest fakt, że wiele awarii wynikających z uszkodzenia jakiejś części jest ograniczonych do absolutnego minimum. W takich przypadkach nasi serwisanci są przygotowani na natychmiastową reakcję, aby można było wznowić pracę tak szybko, jak to możliwe. Mają oni na składzie najważniejsze części oraz posiadają wiedzę fachową, potrzebną do przywrócenia optymalnego działania uszkodzonej maszyny. Ponadto, mogą liczyć na wsparcie fi rmy Lely przez siedem dni w tygodniu. Tak więc wybór marki Lely to nie tylko wybór maszyny. My gwarantujemy, że zbiór paszy przebiegać będzie bez zakłóceń.

Doskonała powierzchnia koszenia i niezrównana wydajność, przy wszystkich rodzajach zbiorów, zwarta i solidna konstrukcja, oszczędność paliwa i niskie koszty konserwacji, to najważniejsze cechy kosiarek Splendimo Classic. Połączenie potężnego, bocznego napędu z pasową przekładnią klinową, oraz niskie zapotrzebowanie mocy, gwarantuje wysoką wydajność. Kosiarki te mają szerokości robocze od 1,65 m do 3,20 m. Seria Classic jest najbardziej wszechstronna wśród Splendimo.


Koszenie pod znacznym kątem

Dzięki pomysłowi modułowej belki nośnej i bocznemu systemowi napędu, możliwe jest koszenie nawet na stromych pochyłościach. Boczny napęd i przekładnia pasowa pozwalają, na pracę kosiarki nawet przy podniesieniu belki nośnej do 90° w górę, a także 50° w dół. Dzięki modułowej konstrukcji możesz być pewny, że każdy element będzie odpowiednio smarowany.

Szybka i łatwa kontrola

Uniesione przez podnośnik hydrauliczny urządzenie może pozostawać w tej pozycji przez cały czas pracy. Dzięki temu, prostemu mechanizmowi, kosiarka jest podnoszona do pozycji pracy przy końcu pola. Zapobiega to rozrzucaniu pokosu i oszczędza czas. Dzięki unoszeniu kosiarki przy zawracaniu zapobiegamy także uszkodzeniu trawy.

Efektywne dostosowanie do kształtu gruntu dzięki odciążeniu wspomaganemu sprężyną

Możliwie dokładne dostosowanie koszenia do nierówności gruntu jest bardzo ważne dla jakości kiszonki, gdyż ogranicza do minimum jej zanieczyszczenie ziemią. Ponadto, równe ścięcie trawy wspomaga jej ponowny wzrost. Dlatego kosiarki Splendimo zaprojektowano, by odwzorowywały nierówności gruntu tak dokładnie, jak tylko jest to możliwe. Unoszony, elastyczny zespół tnący zapewnia równy nacisk na podłoże.

Bezpieczny, sprawny i stabilny transport

Kosiarki Splendimo Classic mogą być łatwo, z kabiny ciągnika, składane do pozycji transportowej. Belka nośna podnosi się dzięki temu samemu siłownikowi, który podnosi ją do pozycji pracy na końcu pola. Pod kątem 90° belka blokuje się tak, że może być bezpiecznie transportowana. Kosiarki Classic wyróżniają się bardzo małymi szerokościami w pozycji transportowej.