Dlaczego Lely?

Wysoka niezawodność

W zbiornikach Nautilus stosujemy wyłącznie najlepsze materiały. Głowice obrotowe 360° są wyjątkowe i bezkonkurencyjne na rynku, elastyczny system czyszczenia gwarantuje najwyższy poziom higieny, a zbiornik Nautilus posiada tylko jeden prosty system nadzoru. W razie nieprawidłowego działania system nadzoru wysyła wiadomość tekstową do telefonu komórkowego hodowcy.

Oszczędna eksploatacja
Dzięki niskiemu zużyciu prądu i wody zbiorniki do chłodzenia mleka Nautilus są bardzo oszczędne w eksploatacji. Zużycie wody zależy od wyboru programu czyszczenia.

System modułowy zapewnia maksymalną elastyczność
Zbiorniki do chłodzenia mleka Nautilus można dostosować do indywidualnych życzeń klienta. Optymalizacji można dokonać poprzez dobór liczby robotów Astronaut oraz parametrów dotyczących skraplacza, wydajności i wielkości.

Używamy najlepszej substancji chłodzącej na rynku
W naszych systemach chłodzenia mleka stosujemy gaz chłodzący R134a. Jest on uznawany za najlepszy pod względem ekonomicznym i ekologicznym oraz charakteryzuje się niskim zużyciem energii.

Jak to działa?

Alarmy zbiornika mleka w Twoim telefonie
Wszystkie, nawet najprostsze, operacje są kontrolowane przez zespół nadzoru zamontowany w zbiorniku do chłodzenia mleka Lely Nautilus. Zespół nadzoru reguluje i monitoruje pracę zbiornika, kontrolując jego mycie, chłodzenie mleka oraz mieszanie. Poza tym zespół rejestruje dane dotyczące temperatur czyszczenia i chłodzenia, aby można było później na jego podstawie ocenić działanie urządzenia. Wyjątkową funkcją systemu nadzoru jest możliwość generowania alarmów dotyczących ewentualnych nieprawidłowości w działaniu zbiornika. Alarmy te mogą być przesyłane za pośrednictwem systemu nadzoru CRS+ robota udojowego Lely Astronaut np. do telefonu komórkowego hodowcy – we wiadomości głosowej i z określonym komunikatem alarmowym.

Automatyczne uruchomienie zbiornika mleka po czyszczeniu
Zastosowanie zaawansowanej technologii umożliwia łączność pomiędzy robotem udojowym Lely Astronaut a zbiornikiem do chłodzenia mleka Lely Nautilus. Dzięki takiej łączności, po prawidłowym opróżnieniu i umyciu zbiornika, może on zostać automatycznie uruchomiony ponownie. Hodowca nie musi już czekać na właściwy moment, aby osobiście uruchomić zbiornik.

Zabezpieczenie przed oblodzeniem zbiorników
Zbiorniki do chłodzenia mleka Lely Nautilus są wykonane w taki sposób, że nie ma możliwości występowania oblodzenia po wlaniu pierwszej ilości mleka do pustego zbiornika. Oblodzenie nie tworzy się dzięki doborowi zdolności chłodzących odpowiednio do ilości mleka znajdującej się w zbiorniku.

Doskonałe czyszczenie dzięki wyjątkowym głowicom natryskowym
Głowica natryskowa stosowana we wszystkich zbiornikach do chłodzenia mleka Lely Nautilus jest wyjątkowa i uznawana za aktualnie najlepszą na rynku. Dzięki zastosowaniu głowic obrotowych 360° natryskiem objęta jest cała powierzchnia wewnętrznego zbiornika, co zapewnia idealną higienę. Głowica wprawiana jest w ruch przez ciśnienie wody i obraca się beztarciowo na łożysku Delrin. Delrin to lekki plastik o niskim współczynniku tarcia i wysokiej odporności na zużycie, który można stosować w temperaturach przekraczających 90° C. W systemach czyszczących, stosowanych we wszystkich zbiornikach Nautilus, do wyboru jest osiem różnych faz i cztery różne programy zapewniające maksymalną elastyczność pracy. Zużycie wody zależy od programu czyszczenia. Aby w otworach natryskowych nie odkładał się kamień, nie są wiercone, tylko wypiłowywane.

Zużycie energii i ochrona środowiska
W zbiornikach Nautilus standardowo używana jest najlepsza dostępna substancja chłodząca do systemów chłodzenia mleka, czyli gaz chłodzący R134a. Wyróżnia się on na tle innych produktów zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. Dodatkową zaletą gazu chłodzącego R134a jest możliwość pracy zespołu chłodzącego przy niskim ciśnieniu. Pozwala to oszczędzać energię i jest korzystniejsze dla akcesoriów zespołu chłodzącego. W związku z tym, w dłuższej perspektywie, przekłada się na wydłużenie żywotności zbiornika. W niektórych przypadkach jako alternatywę oferujemy gaz R404a.

Gwarancja

5-letnia gwarancja na parownik

Parownik, będący elementem chłodzącym mleko w zbiorniku Lely Nautilus, jest jednym z jego najważniejszych elementów. W przypadku awarii parownika – która jest bardzo mało prawdopodobna – zacznie z niego wyciekać gaz chłodzący, a to wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kłopotliwej naprawy.

Ze względu na znaczne zmiany temperatury w trakcie czyszczenia stal nierdzewna raz zwiększa, a raz zmniejsza swoją objętość. Ma to wpływ na wytrzymałość parownika. Stosowane przez nas pierścienie spawane, w miejsce powszechnie wykorzystywanych elementów punktowych, zapewniają najlepszą konstrukcję ze wszystkich dostępnych na rynku parowników.

Pierścienie spawane nie tylko zwiększają wytrzymałość parownika, ale również maksymalizują przepływ powietrza do gazu chłodzącego. Poza tym wyciek jest niepożądany ze względów ekologicznych, ponieważ powoduje przedostawanie się szkodliwych gazów do atmosfery. Tworząc parowniki do zbiorników Lely Nautilus nie poszliśmy na żadne kompromisy – dlatego objęte są one 5-letnią gwarancją.

Modele

Zbiorniki do chłodzenia mleka Lely Nautilus są dostępne o pojemnościac od 4000 do 30 000 litrów. Modele o pojemności 4000-8000 litrów można nabyć ze zintegrowanym lub osobnym zespołem chłodzącym. Zaletą zintegrowanego zespołu chłodzącego jest prawie całkowity brak konieczności wykonywania jakichkolwiek prac montażowych.

Odpływ zbiornika jest bardzo praktyczny. Ponieważ wymiary odpływów są różne w poszczególnych krajach, odpływ w zbiorniku Nautilus został wykonany poprzez połączenie elementów stałych i ruchomych. W ten sposób można go zawsze odpowiednio dopasować. Do wytworzenia zbiorników zastosowano wyłącznie stal nierdzewną i materiały nadające się do przetworzenia. Aby ułatwić transport, korpus ma odłączane nogi, a dodatkowo można wymontować mieszadło. Bez nóg i mieszadła całkowita wysokość urządzenia zmniejsza się o ok. 25 cm. Do otwarcia klapy włazu stosowanej we wszystkich zbiornikach do chłodzenia mleka Lely Nautilus wystarczy przesunięcie jej jedną ręką.

Taki sposób otwierania może być przydatny w przypadku wyjątkowo niskich pomieszczeń udojowych. Mniejsze modele zbiorników Nautilus, od 4000 do 8000 litrów, są wyposażone w specjalne elementy, takie jak miska opróżniająca przy odpływie wewnętrznego zbiornika. Miska taka zmniejsza wir – wywołany ruchem powietrza podczas opróżniania naczynia z płynem – a tym samym ogranicza negatywny wpływ na mleko podczas opróżniania.