Dlaczego Lely?

Optymalny wypas dzięki robotowi.

Bramka Lely Grazeway instalowana jest w punkcie wyjścia z obory na pastwisko. Podczas wchodzenia do otwartej bramki selekcyjnej krowa rozpoznawana jest przez przekaźnik na szyi lub nodze. Kryteria selekcji ustawiane są w programie zarządzającym T4C, co sprawia, że bramka Lely Grazeway może wykorzystana jako niezwykle elastyczne narzędzie separacji krów.

Wypas kwaterowy

Wypas A-B: Lely Grazeway oferuje łatwość wyboru poszczególnych kwater zgodnie z ustalonym harmonogramem. Po upływie określonego czasu krowy są automatycznie wysyłane na następną kwaterę.

Łatwa instalacja i obsługa

Dzięki systemowi podwójnej przegrody krowy są zawsze prowadzone na właściwe miejsce, nawet jeżeli wchodzą jedna za drugą. Podobnie jak robot udojowy Lely Astronaut, zbudowana z stali ocynkowanej bramka selekcyjna posiada system pneumatyczny. Grazeway jest kompatybilny ze sprężarką i urządzeniem sterującym stosowanymi w robocie udojowym. Oprócz selekcji na pastwisko, bramka Lely Grazeway wykorzystywana jest również do selekcjonowania krów wewnątrz obory. Może wysyłać określone grupy produkcyjne w różne miejsca albo selekcjonować krowy wymagające specjalnych zabiegów. Bramka selekcyjna Lely Grazeway jest najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem.